Фармаконагляд

З метою забезпечення належного контролю безпечності та ефективності лікарських засобів на АТ «СТОМА» функціонує система фармаконагляду.

Функціонування системи фармаконагляду відбувається відповідно до міжнародних вимог та чинних нормативних документів України (Наказ МОЗ України від 26.12.2006 р. № 898 «Про затвердження Порядку здійснення фармаконагляду» (в редакції Наказу МОЗ України від 26.09.2016 р. № 996 ).

Фармаконагляд (ФН) – це наукова та практична діяльність, спрямована на виявлення, збір, оцінку, вивчення та запобігання виникненню побічних реакцій, та інших проблем, пов'язаних з безпекою та ефективністю застосування лікарських засобів.

Побічна реакція лікарського засобу (ПР ЛЗ) – будь-яка ненавмисна і шкідлива реакція на лікарський засіб; будь-яка ненавмисна і шкідлива реакція на вакцину, туберкулін, якщо вона спричинена чи прискорена активним компонентом (одним з інших компонентів) або пов’язана з порушеннями, що виникають у процесі виробництва вакцини, туберкуліну, включаючи пристрій для введення, що надається виробником.

Відсутність ефективності (ВЕ) лікарського засобу – відсутність сприятливої діагностичної, лікувальної чи профілактичної дії лікарського засобу щодо встановлення характеру захворювання, його перебігу, тривалості або корекції стану чи фізіологічних функцій організму людини відповідно до показань до застосування, зазначених в інструкції для медичного застосування.

На сьогоднішній день одним із джерел отримання інформації є спонтанні повідомлення про ПР ЛЗ/ВЕ лікарських засобів від медичних (фармацевтичних) працівників; пацієнтів (споживачів) лікарських засобів та/або їх представників.

 

Шановні пацієнти та/або їх представники, медичні (фармацевтичні) працівники!

 

У випадку, якщо Вам стало відомо про ПР ЛЗ/ВЕ, що виникли при застосуванні лікарських засобів, виробництва АТ «СТОМА», будь ласка, повідомте нам будь-яким зручним для Вас способом, а саме:

1. Заповніть одну з наведених нижче карт-повідомлень про ПР ЛЗ/ВЕ лікарських засобів:

карта-повідомлення для пацієнта та/або його представника;

або

карта-повідомлення для медичного (фармацевтичного) працівника.

2. Відправте заповнену карту-повідомлення на нашу електронну адресу: standart@stoma.kharkov.ua

3. Зв’яжіться з Уповноваженою особою, відповідальною за фармаконагляд (УОВФ), за телефонами:

(057) 766-28-30 (з 8 00 до 16 30 в робочі дні тижня);

(050) 301-08-61 (цілодобово).

 

Вся інформація, яку Ви надаєте, є конфіденційною і не підлягає розголошенню, крім випадків, встановлених законодавством.